Kastamonu Üniversitesi | Geleceğini İnşa Edeceğin Üniversite

Ulusal Topkapı Öğrenci Kısa Film Festivali Hakkında

İstanbul Topkapı Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü tarafından Ulusal Topkapı Öğrenci Kısa Film Festivali düzenlenecektir.


Festival kapsamında yapılan kısa film yarışması; lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin sanatsal gelişimlerine katkıda bulunup, Türkiye’de genç amatörler arasında kısa film yapımını desteklemeyi amaçlamaktadır.


İlki 2022 yılında düzenlenen Ulusal Topkapı Öğrenci Kısa Film Festivali ve yarışmasının bu yılki teması ‘‘yalnız, yalnızlık, yalnızlaşma, yalnızlaştırılma’’ olarak belirlenmiştir. Festival, yarışma ve bütün festival etkinliklerinin organizasyonu; İstanbul Topkapı Üniversitesi Güzel
Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi düzenleme komitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.


Düzenlenecek olan yarışmada ödül alan veya seçkiye dahil edilen filmler, Kadıköy Sineması’nda yönetmenler ile söyleşi ve film gösterimi yapılacak ve Institut Français Türkiye sinema salonunda 27 Mayıs tarihinde gösterilecektir.


Ulusal Topkapı Öğrenci Kısa Film Festivalinde jüri üyeleri olarak; Prof. Dr. E. Dilay Güney, Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şimşek, Dr. Öğr. Üyesi Deniz Berker, Dr. Öğr. Üyesi Cem Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Ekrem Çelikiz, Dr. Öğr. Üyesi Ali Öztürk ve Öğr. Gör. Soner Sert yer alacaktır.


Yarışmada birbirine eş değer iki 1.’lik ödülü olarak 15.000 TL verilecektir. Mansiyon ödülü olarak ise 7.000 TL verilecektir.


Film Festivaline son başvuru tarihi 19 Nisan 2024’dür.
Başvuru adresi: https://kisafilm.topkapi.edu.tr/